Moda odpowiedzialna i zrównoważona- Creative Mikser 13

Czym jest moda zrównoważona, jak wygląda proces odpowiedzialnego projektowania odzieży w praktyce, a także teoria mody jako dyscypliny filozofii – te zagadnienia zgłębią młodzi projektanci podczas kolejnego spotkania z cyklu Cretive Mikser. Spotkanie odbędzie się 15 czerwca o godz. 18.00 na Wydziale Wzornictwa ASP przy ul. Myśliwieckiej 8 w Warszawie. Zapraszają British Council, Miasto Stołeczne Warszawa oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Termin „odpowiedzialna moda” odnosi się do całego cyklu produkcji ubrań: od pozyskiwania materiałów, poprzez projektowanie i produkcję. Pod uwagę bierze się czynniki ekologiczne, jak wpływ upraw na środowisko naturalne, ekonomiczne, jak godziwe opłacanie pracy zatrudnionych przy produkcji odzieży, a w rezultacie etyczne, czyli właśnie odpowiedzialność wobec wszystkich uczestników łańcucha produkcji.

O tym jak pojęcia mody odpowiedzialnej i zrównoważonej realizuje się w praktyce opowiedzą:

Michał Olszewski – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy

Ewa Ayton – Dyrektorka Departamentu Kultury i Sztuki w British Council w Polsce

Damien Fredriksen Ravn – projektant mody, wykładowca na Wydziale Katedry Mody Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych

Alice Holmberg – projektantka i przedsiębiorczyni odpowiedzialna społecznie

Aleksandra Bąkowska – projektantka i blogerka

Aleksandra Waś – założycielka i projektantka marki Wearso

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem: www.wzornictwoplusmoda.com. Językami spotkania będą polski i angielski.

Organizatorzy: Miasto stołeczne Warszawa oraz British Council

Współorganizator: Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Partnerzy: Wearso, Ola Bąkowska blog, Hush Warsaw

Patroni Medialni: Magazyn Purpose, Warsawholic, Belveder

Więcej informacji: www.britishcouncil.pl/events/creative-mikser-13

Dołącz na Facebooku

Creative Mikser to cykliczne spotkania networkingowe sektora kreatywnego, organizowane wspólnie przez British Council i Miasto Stołeczne Warszawa; to prezentacje, dyskusje oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i poznania ciekawych ludzi. Organizowane w miejscach związanych z przemysłem kreatywnym i odznaczających się swobodną formułą dyskusji, stanowią nowatorski element w integracji społeczności przedsiębiorców kreatywnych w Warszawie.

Źródło: mat.prasowe organizatora

1 komentarz do “Moda odpowiedzialna i zrównoważona- Creative Mikser 13

  1. Annejka Autor wpisu

    Dobrze napisany artykuł – o tym jak tworzyć modę odpowiedzialną. Ja sama spotkałam się z takim podejściem na podstawie modnych plecaków damskich – Plecak.net. Ta firma bazuje właśnie na wykorzystaniu odnawialnych surowców włókienniczych i to się ceni, każdy z ich plecaków damskich, które tu znalazłam – plecak.net/plecaki-damskie, posiada certyfikat CE, świadczący o bezpieczeństwie tkanin z których jest wytworzony.

Dodaj komentarz